Završetak radioamaterske sezone 2016.
Tijekom kolovoza, studenog  i prosinca uprava i članstvo naše udruge poduzelo je nekoliko aktivnosti što vanrednih  što aktivnosti po planu i programu rada udruge. Tako je u mjesecu kolovozu uprava udruge pozvala članstvo na okupljanje i prikaz rada udruge na obilježavanju 70 godina HZTK i 20 godina ZTK Slavonskog Broda. Manifestacija je održana na prostoru AK „Brod“ a uz sve članice ZTK SB kao i goste sudjelovala je i naša udruga sa prikazom postavke jednog portabl PPS-a odnosno radioamaterske postaje izvan mjesta upisanog u dozvoli za rad. Ova postaja se koristi kod natjecanja u portablu na višim dijelovima frekvencijskog spektra (VHF,UHF,SHF...) a podrazumijeva uporabu alternativnih načina napajanja strujom te odlazak na povišene terene u geografskom  smislu.

Tijekom te aktivnosti i prostori sjedišta naše udruge bili su otvoreni za posjete djece i građana našeg grada i upoznavanje sa našim radom i amaterskim radiom uopće. Tijekom ovog perioda bilježimo i sudjelovanje u radioamaterskom natjecanju na KV frekv. području rada u contestu WW DX Contest 2016 kao i sudjelovanje u 9,10 i 11 periodu natjecanja 9A Activity, te sudjelovanje u natjecanjima „Lipik“ 2016 i „Kutinjska Dunja“ 2016 na VHF frekv. području. O osvojenim mjestima u navedenim natjecanjima pisati ćemo kad pristignu konačni rezultati te objaviti nagrade i diplome kakav god rezultat bio ostvaren i istima. Tijekom mjeseca studenog a približavanjem poprilično hladnih dana poznato je da je otežan rad u našem sjedištu pa se aktivnosti svode na povremen rad u DX-u kao i rad na ostvarivanju potrebnih veza za DXCC liste. Tijekom mjeseca prosinca prestaje većina radioamaterskih aktivnosti no uprava udruge i odgovorne osobe obavljaju još poprilično poslova vezanih za protekli rad kao i buduće aktivnosti udruge. Polovicom mjeseca žurno je organizirana vanredna skupština udruge kako bi se donijela potvrda u svezi plana i programa rada za narednu 2017. godinu što je uz prisustvo natpolovične većine članstva i usvojeno. Nadalje, uprava udruge, odnosno odgovorna osoba je tijekom mjeseca odradila posao oko izrade i slanja nagrada za radioamatersko natjecanje VHF Contest „Brod“ 2016. tako da se uz sve svakodnevne poteškoće i to uspjelo obaviti. Izrađeno je i poslano putem poštanskih pošiljaka ukupno devet medalja i trideset diploma natjecateljima koji su ušli u plasman za dodjelu nagrada prema pravilniku natjecanja. U ovom mjesecu nije se poduzimalo učešće u radioamaterskim natjecanjima. Rad i aktivnosti udruge kao i amaterski radio uopće, udruga je predstavila mini info izložbom na prvom maketarskom natjecanju u Slavonskom Brodu tijekom mjeseca listopada u brodskoj tvrđavi.Tijekom cijelog ovog perioda nije zanemariv rad tajništva udruge na izradi i korespondenciji u vezi financijskih izvještaja, planova rada, izvještaja o radu i aktivnostima udruge prema nadležnim institucijama sukladno statutu udruge i statutima krovnih organizacija gdje je udruga član. U svim ovim aktivnostima je sudjelovalo dvanaest članova udruge a svodeći izvještaj za rad tijekom cijele protekle sezone možemo izdvojiti slijedeće članove kao naj aktivnije u radu udruge: 9A3BHN Martin, 9A7GZX Drago, 9A7ZZ Marijan, 9A7GZT Magdalena, 9A5RY Miloslav, 9A6IV Ivica, 9A1AD Dejan. Nekoliko slika iz ovog perioda može se pogledati u galeriji slika.