Na početku ove nove radioamaterske sezone želimo pozdraviti sve naše članove i sve prijatelje amaterskog radija. Ukratko ćemo reći da je Izvršni odbor RAU na svojim završnim okupljanjima (sastanci I.O. i izvanredna skupština) pred kraj prošle godine donio smjernice za aktivnosti u novoj radioamaterskoj sezoni 2017. Aktivnost u udruzi je već pokrenuta u mjesecu siječnju „odrađivanjem“ i sudjelovanjem u 1. periodu 9A Activityja kao i u Hrvatskom Zimskom KV kupu. Ovim kratkim osvrtom ćemo pozvati sve članove naše udruge kao i sve amaterske operatore koji imaju mogućnosti odazvati se u natjecanje VHF Contest „Brod“ za 2017. godinu te svima želimo puno uspjeha i dobrih veza u ovom našem osmom po redu natjecanju. Pravila natjecanja mogu se provjeriti na VHF UHF SHF portalu HRS-a kao i ovdje na našoj stranici a istovjetna su pravilima za prethodnu godinu. Natjecanje se ove godine održava u nedjelju 19. veljače po smjernicama već spomenutog pravilnika o natjecanju. Ovdje dodajemo da će buduće objave o radu i aktivnostima RAU na web stranci ići iscrpnije tromjesečno, no dakako, posebna postignuća udruge će biti posebno objavljena. Želimo puno uspjeha u bavljenju amaterskim radiom našim članovima i svim radioamaterskim operatorima koji posjećuju ovu našu stranicu!

73 de 9A1JSB /9A9J